backgroundImage

Konvice na kávu s perkolátorem

Nerezová konvice s perkolátorem určena na vaření kávy na kamnech nebo ohništi. Objem je zhruba 1,2, určeno pro uvaření až 9 šálků kávy.
694,00 CZK (27.22 Eur)
Do 1 týdne
ks
katalogové číslo: 33305
záruka:24 měsíců
výrobce:Fox Outdoor
cena bez DPH:573,55 CZK (22.49 Eur)
cena vč. DPH:694,00 CZK (27.22 Eur)
popis
parametry
soubory a odkazy

Nerezová konvice s perkolátorem určena na vaření kávy na kamnech nebo ohništi. Objem je zhruba 1,2, určeno pro uvaření až 9 šálků kávy. Konvice je opatřena reliéfní stupnicí. 

Perkolátor je jednoduché zařízení v konvici používané k filtrování kávy. Název je odvozen od slova perkolace a znamená „průchod skrz propustnou látku, zvláště za účelem extrakce rozpustné složky". Při vaření je rozpouštědlem voda, propustnou látkou jsou rozemletá zrna kávy. Voda cirkuluje skrz kávu (je tlačena nahoru trubičkou a pak stéká vlivem gravitace), dokud není dosažena potřebná síla vařené kávy. Konvice s perkolátory bývaly velmi populární,  byly vytlačeny automatickými kávovary. V perkolátorech je káva často vystavena vyšším teplotám než při jiných způsobech přípravy, u perkolátorů je také káva louhována opakovaně. Zastánci perkolátoru si určitě budou pochvalovat horčejší a lahodnější kávu.

Materiál: nerezová ocel

Váha: cca 660 g

Objem se sítkem perkolátoru: 1,2 litry

Objedm bez sítka perkolátoru: 1,5 litru

Rozměry konvice: 20 x 12 cm

Rozměry perkolátoru: 18 x 12 cm

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal