BDPi bojová dávka potravin individuální AČR nový typ

výrobce:Vojenský originál
katalogové číslo:A2586X
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:368,70 CZK (15.24 Eur)

424,00 CZK (17.52 Eur)

Potravinová dávka individuální BDPi obsahuje základní potraviny v takovém složení, aby pokryly denní kalorickou a nutriční spotřebu jednotlivce vykonávajícího fyzicky i duševně náročnou činnost. Potravinová dávka je složena z komponentů, které lze podle potřeby kombinovat při současném zachování celkové nutriční i kalorické hodnoty dávky. BDP zabezpečuje stravovací potřeby jednotlivce na dobu jednoho dne. 

Jedná se o  zcela nový koncept zabezpečení stravy v  bojových i  krizových podmínkách, který musel být prověřen i  z  hlediska zdravé výživy, zdravotní nezávadnosti a  jakosti jednotlivých použitých potravin. Byla provedena kalkulace potřebné energie, nutrientů a vitamínů pro vojáka.

Nový typ aktuálně zavedený do armády. Jedná se o 5 individuálně balených zelených pytlíků:

Snídaně: Paštika, kaše nebo tuňák s chlebem. Plus další komponenty (čaj, káva, čokoláda.....

Oběd: Bratislavská vepřová plec. Plus další komponenty (Dehydratované ovoce, chléb, biscuit, ovocný nápoj, čaj, žvýkačky......)

Večeře: Vepřové maso nebo ryba, instantní polévka. Plus další komponenty (Bezplamenný ohřívač, čaj, isotonický nápoj, chléb, biscuit, žvýačky....)

Přídavek potravin 1: Sušené maso, isotonický nápoj, cukr.

Přídavek potravin 2: Tuňák ve vlastní šťávě, křehký plátek, čokoláda, tableta na dezinfekci vody, sirky........

Dávka splňuje následující základní jakostní a technické požadavky:

 

Trvanlivost: minimální trvanlivost (únor 2024). Potraviny v balení mají o několik měsíců (některé i roky) vyšší minimální trvanlivost, než je uvedena na obalu!! 

 

Jedná se o armádní uloženku, primárně je určeno ke sběratelským účelům.

https://www.armyprodej.eu/